Remis w Leicester. Atletico Madryt pierwszym półfinalistą LM

dean bertoncej/Shutterstock
Atletico Madryt zremisowało na wyjeździe z Leicester City 1:1 (1:0) w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów. Dzięki wygranej w pierwszym meczu, podopieczni Diego Simeone awansowali do półfinału rozgrywek.

Kibice zgromadzeni na King Power Stadium na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 26. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Saul Niguez. Hiszpan wykorzystał dośrodkowanie Filipe Luisa i głową pokonał Kaspera Schmeichela.

Gospodarze zdołali wyrównać dopiero po przerwie. W 61. minucie Jamie Vardy dopadł do odbitej piłki w polu karnym i sprytnym strzałem umieścił ją w siatce.

Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem Atletico. Na Estadio Vicente Calderon podopieczni Simeone pokonali Leicester City 1:0 i dzięki temu awansowali do półfinału.