Remis zespołu Grosickiego

Tomasz Bidermann/Shutterstock
Stade Rennes z Kamilem Grosickim w składzie zremisowało na własnym stadionie 1:1 z Troyes w spotkaniu ósmej kolejki ligi francuskiej. Takim samym wynikiem kończyły się dwa poprzednie mecze drużyny z Bretanii.

Pierwszego gola zdobyli goście. W 11. minucie gry, na listę strzelców wpisał się Jessy Pi, dla którego było to pierwsze trafienie w Ligue 1. Wyrównującą bramkę dla gospodarzy strzelił Fallou Diagne w 71. minucie meczu. W doliczonym czasie gry, czerwoną kartką ukarany został pomocnik Rennes, Yacouba Sylla.

Grosicki przebywał na boisku do 66. minuty spotkania. W jego miejsce na placu gry pojawił się Jeremie Boga.

Po remisie, zespół prowadzony przez Philippe Montaniera utrzymał trzecie miejsce w tabeli. Rennes ma pięć punktów straty do prowadzącego Paris Saint Germain.

W innym sobotnim meczu Bordeaux pokonało u siebie Olympique Lyon 3:1. Dla gospodarzy było to pierwsze zwycięstwo, po czterech meczach z rzędu bez wygranej. Wcześniej PSG wygrało 4:1 z Nantes.