Remontada Barcelony na nic się zdała, Real mistrzem Hiszpanii!

Shutterstock
Po pięciu latach przerwy Real Madryt ponownie mistrzem Hiszpanii!

W znacznie lepszej sytuacji przed ostatnią serią gier był Real. Królewskim wystarczył remis z Malagą, by nie przejmować się wynikiem spotkania największego rywala. Barcelona musiała wygrać przed własną publicznością z Eibar i liczyć na porażkę ekipy z Madrytu.

Już w 2 minucie gola dla Realu zdobył Cristiano Ronaldo, który po podaniu Isco znalazł się sam na sam z bramkarzem.

Zupełnie inny początek zaliczyła Barcelona. W siódmej minucie prowadzenie ekipie Eibar dał bowiem Inui, który wykorzystał błąd w ustawieniu obrony rywala i wolejem zmieścił piłkę w siatce.

Do przerwy wyniki na obu stadionach się nie zmieniły. Barcelona, by odwrócić losy rywalizacji, potrzebowała przynajmniej dwóch bramek strzelonych przez siebie i... również dwóch zdobytych przez Malagę.

Dziesięć minut po wznowieniu na 2:0 dla Realu podwyższył Benzema. Jeśli ktoś miał do tej pory wątpliwości, jak skończy się walka o mistrzostwo, to w tym momencie zmiana lidera tabeli wydawała się praktycznie niemożliwa.

W 61 minucie Barcelona przegrywała już... 0:2, bo Inui zdobył kolejnego pięknego gola, tym razem piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki!

Kilkadziesiąt sekund zajęło Blaugranie odpowiedzenie na to trafienie - w 63 minucie Neymar zdobył gola kontaktowego.

W 69 minucie Messi nie wykorzystał karnego dla Barcelony, ale w 73 minucie co nie udało się Argentyńczykowi, udało się Suarezowi, który doprowadził do remisu.

W 74 minucie Barcelona dostała kolejnego karnego, a przy okazji za czerwoną kartkę wyleciał Capa. Do "jedenastki" ponownie podszedł Leo Messi i... znów o mały włos by się pomylił, Yoel miał już piłkę na rękawicach, ale ostatecznie wpadła ona do siatki i gospodarze po raz pierwszy w tym meczu objęli prowadzenie. W doliczonym czasie czwartego gola dla Katalończyków zdobył jeszcze Messi.

W obu spotkaniach wyniki już się nie zmieniły. Barcelona pokonała Eibar, a Real wygrał z Malagą i przypieczętował mistrzostwo Hiszpanii.