Resovia Rzeszów pokonała wicemistrzów Belgii w Lidze Mistrzów

nula, wikipedia
Asseco Resovia Rzeszów wygrała w trzech setach z Volley Asse-Lennik i prowadzi w grupie G Ligi Mistrzów.

Polski zespół wygrał zdecydowanie, niemal przez całe spotkanie dominując na parkiecie. Pierwszy set rozpoczął się od piorunującej gry Rzeszowian i prowadzenia 5:0. Polacy wygrali tego seta z łatwością, 9-punktową przewagą.

Druga odsłona zaczęła się zupełnie inaczej. Przeciwnik z Belgii prowadził już 4:1, ale Resovia szybko się pozbierała i jeszcze przed przerwą techniczną wyszła na prowadzenie 8:7. Kolejne minuty to coraz większa przewaga naszych siatkarzy i wygrana 25:18. Trzeci set był nieco bardzie wyrównany - 16:13 - lecz to polska drużyna ostatecznie wygrała siedmioma punktami.

To trzecie zwycięstwo 3:0 Asseco Resovii Rzeszów w Lidze Mistrzów, która z kompletem punktów przewodzi grupie G.

Asseco Resovia Rzeszów - Volley Asse-Lennik 3:0 (25:16, 25:18, 25:18)

Asseco Resovia: Achrem, Kurek, Paszycki, Dryja, Drzyzga, Penczew, Wojtaszek (libero) oraz Ignaczak (libero)