betclic

Robak przeszedł operację stawu skokowego

Ostatnia aktualizacja: 01/12/15 18:12, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Dziurek/Shutterstock

W poniedziałek Marcin Robak przeszedł operację stawu skokowego, która ma zakończyć problemy z powrotem napastnika do pełnej dyspozycji - informuje oficjalna strona mistrzów Polski.

Przez najbliższy miesiąc noga piłkarza będzie unieruchomiona, a od stycznia rozpocznie się maksymalnie 12-tygodniowa rehabilitacja. Problemy z kontuzjowanym stawem skokowym Robaka rozpoczęły się w październiku 2014 roku, kiedy ten był jeszcze zawodnikiem Pogoni Szczecin. Do gry wrócił na wiosnę, rozegrał 7 meczów, w których aż siedmiokrotnie pokonywał bramkarzy przeciwników! Uraz jednak się odnowił i snajper stracił resztę sezonu, po którym przeniósł się do Poznania.

W przerwie między sezonami przeszedł intensywną rehabilitację, do zajęć pod pełnym obciążeniem wrócił w Gniewinie podczas obozu przygotowawczego. W obecnych rozgrywkach wybiegł na boisko 12 razy, przy czym po letnich spotkaniach z Koroną Kielce i Zagłębiem Lubin zaczął uskarżać się na dolegliwości bólowe, co mogło wskazywać na zbyt wczesny powrót do gry w dłuższym wymiarze czasowym.

Od końca sierpnia Robak leczony był zachowawczo, w międzyczasie zaliczył epizod w meczu z Górnikiem Zabrze i 45 minut w starciu z Cracovią. - Po kolejnym miesiącu dolegliwości bólowych przy próbach wprowadzenia w intensywniejszy trening i bezskutecznego leczenia opartego o diagnozę z sierpnia podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu operacji, która definitywnie ma zażegnać problem - mówi dr Krzysztof Pawlaczyk, szef sztabu medycznego Lecha Poznań cytowany przez lechpoznan.pl. 

- W styczniu rozpocznie rehabilitację, która potrwa od 8 do 12 tygodni. Jej długość jest zależna od regeneracji operowanego stawu - kontynuuje Pawlaczyk. - Najbardziej prawdopodobne, że Marcina ponownie zobaczymy na boisku dopiero w marcu.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!