betclic

Fornalik: Rok pełen emocji

Ostatnia aktualizacja: 09/10/15 22:17, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Dziurek / Shutterstock.com

Dwa dni temu minął dokładnie rok od powrotu Waldemara Fornalika na Cichą. Dłuższym stażem pochwalić się mogą tylko Tadeusz Pawłowski, Jurij Szatałow, Michał Probierz i Maciej Skorża.

- Uważam, że to było 12 miesięcy pełnych emocji. Szczególnie mam na myśli wiosnę, kiedy graliśmy w grupie spadkowej o utrzymanie i zapewnienie bytu w Ekstraklasie. To są trudne mecze, w których często nie grają umiejętności, a emocje czy głowa. Mamy za sobą wiele bardzo dobrych spotkań, ale mieliśmy też kilka słabszych, co jest w futbolu nieuniknione - mówił szkoleniowiec Ruchu w rozmowie z oficjalną stroną chorzowian.

- Zawsze interesowała mnie gra o jak najwyższe cele, o zaszczyty. Tak było w tych poprzednich sezonach i nadal tak sobie to wyobrażam. Zupełnie inaczej gra się o czołowe lokaty w Ekstraklasie, a zupełnie inaczej o uniknięcia degradacji - zauważył Fornalik. - Łatwiej wkomponowuje się młodych zawodników, gdy nie ma się tego przysłowiowego noża na gardle. Dzisiaj jesteśmy znowu na początku jakiejś drogi i to nie jest tak, że z dnia na dzień ta drużyna ustabilizuje formę i będzie seryjnie wygrywała mecze. Mówiłem po dwóch lub trzech zwycięstwach, że będą też trudne momenty i tak na to trzeba spojrzeć. My też wierzymy w sens swojej pracy i w to co robimy, bo wcześniej czy później ta praca musi przynieść konkretne efekty. Chodzi tylko o to, aby dobierać odpowiednich zawodników, którzy będą stanowili o sile i wartości tej drużyny - dodaje nowy-stary opiekun Niebieskich.

A jak zmieniła się ekipa Niebieskich przez ostatni rok? - Widzimy, kto pozostał z tamtej drużyny. Mamy Łukasza Surmę, Marka Zieńczuka, którzy grają. Jest Martin Konczkowski, który raz grał, a raz nie. W międzyczasie latem doszło do bardzo dużych zmian. Widzimy, ilu nowych, młodych zawodników dostało szansę gry i są wprowadzani do drużyny. Tak też trzeba na to spojrzeć - przekonuje Fornalik.

Ruch po niezłym początku sezonu ostatnio wyhamował. Po trzech porażkach z rzędu z dorobkiem trzynastu punktów zajmuje trzynastą lokatę.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!