Niespodzianka w finale Roland Garros. Williams pokonana! Wielki triumf Muguruzy

Jimmie48 Photography/Shutterstock
Serena Williams dosyć niespodziewanie przegrała w finale Roland Garros. Liderka światowego rankingu tenisistek uległa w dwóch setach - 5:7, 4:6 - Garbine Muguruzie.

Początek pierwszego seta należał do Amerykanki. Już w pierwszym rozdaniu tenisistka ze Stanów Zjednoczonych posłała cztery znakomite serwisy i wygrała go do zera. Rywalka zdołała jednak szybko odpowiedzieć i zwyciężyła w kolejnym gemie. W następnych dwóch mieliśmy niemal identyczny scenariusz - dwa asy Willams i prowadzenie 2:1, a potem wyrównanie Muguruzy.

Od stanu 2:2 przewagę budowała sobie zawodniczka z Hiszpanii, która wygrała dwie kolejne wymiany i prowadziła 4:2. Po kilkunastu minutach sytuacja zmieniła się jednak diametralnie. Amerykanka była lepsza w trzech następnych gemach i to ona teraz wyszła na prowadzenie. W tym momencie wydawało się, że liderka światowego rankingu pójdzie za ciosem i zwycięży w pierwszej odsłonie. Tak się jednak nie stało. Hiszpanka nie dała się słynnej rywalce i rozprawiła z nią w trzech kolejnych rozdaniach, pokonując Williams 7:5.

Drugi set nie miał już tak dramatycznego przebiegu. Świetnie dysponowana dziś Garbine Muguruza z minuty na minutę grała coraz pewniej. Już na samym początku drugiej partii udało jej się zyskać przewagę nad utytułowaną tenisistką z USA - 3:1, 4:2. W kolejnych rozdaniach Hiszpanka nie pozwoliła Serenie Williams na odrobinie strat i pokonała ją 6:4. Garbine Muguruza mistrzynią Roland Garros 2016!