Roma ograła Inter, Szczęsny puścił gola

Ostatnia aktualizacja: 02/10/16 22:45, Komentarzy: 1

0
1

AS Roma pokonała u siebie Inter Mediolan 2:1 (1:0) w ostatnim niedzielnym spotkaniu 7. kolejki włoskiej Serie A.

Na Stadio Olimpico cały mecz w zespole gospodarzy zaliczył Wojciech Szczęsny. Ekipa z Wiecznego Miasta objęła prowadzenie już po pięciu minutach gry, kiedy to z bliska skierował piłkę do siatki Edin Dżeko. Bośniak wykorzystał świetne zagranie w pole karne Brazylijczyka Bruno Peresa.

Wyrównał osiemnaście minut przed końcem Ever Banega. Argentyńczyk w polu karnym świetnie zwiódł jednego z obrońców i płaskim strzałem zaskoczył Szczęsnego. Radość przyjezdnych nie trwała jednak długo.

Zaledwie cztery minuty później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zwycięskiego gola dla trzykrotnych mistrzów Włoch zdobył Grek Kostas Manolas. Dzięki czwartej wygranej w sezonie "Giallorossi" awansowali na trzecie miejsce w tabeli. "Nerazzurri" natomiast doznali drugiej porazki w bieżących rozgrywkach i spadli na dziewiątą pozycję w klasyfikacji.