Roma pokonała Milan, Szczęsny grał cały mecz

Ostatnia aktualizacja: 14/05/16 23:04, Komentarzy: 2

0
2

AS Roma wygrała na wyjeździe z AC Milan 3:1 (1:0) w spotkaniu 38. kolejki włoskiej ekstraklasy. Tym samym, goście sobotniego meczu zakończyli sezon 2015/2016 z dwudziestoma trzema zwycięstwami na swoim koncie.

Na listę strzelców po stronie rzymskiego klubu wpisywali się odpowiednio Mohamed Salah, Stephan El Shaarawy i 22-letni Brazylijczyk Emerson. Definitywnie wynik rywalizacji na San Siro ustalił z kolei Carlos Bacca, który w 87. minucie zmniejszył rozmiary porażki.

Warto zaznaczyć, iż pełne dziewięćdziesiąt minut w szeregach Giallorossich zaliczył reprezentant Polski, Wojciech Szczęsny. Dla wypożyczonego z londyńskiego Arsenalu 26-letniego zawodnika był to już trzydziesty piąty występ w obecnych rozgrywkach ligowych.

AC Milan po 38. kolejkach plasuje się w tabeli Serie A na odległym, siódmym miejscu. Natomiast AS Roma w ostatecznym rozrachunku zajmie najniższy stopień na podium. W efekcie zagra w kwalifikacjach do następnej edycji Ligi Mistrzów. Mistrzem Włoch w kampanii 2015/2016 został Juventus.