Roma rozbiła Fiorentinę, Szczęsny drybluje [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 04/03/16 22:46, Komentarzy: 12

85
12

AS Roma wygrała przed własną publicznością z Fiorentiną 4:1 (3:1) w piątkowym meczu 28. kolejki włoskiej Serie A.

Kibice zgromadzeni na Stadio Olimpico na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 22. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Stephan El Sharaawy. Niespełna 180 sekund później prowadzenie gospodarzy podwyższył Mohamed Salah. Trzeciego gola dla miejscowych zdobył Diego Perotti, a asystował mu El Sharaawy. Jeszcze przed przerwą straty zmniejszył Josip Ilicić, który skutecznie wykorzystał rzut karny.

Po zmianie stron Salah podwoił swój dorobek strzelecki i pokonał Cipriana Tatarusanu po zagraniu Miralema Pjanicia. 23-latek ustalił tym samym wynik rywalizacji.

Pełne 90 minut w bramce gospodarzy rozegrał Wojciech Szczęsny. W 32 minucie pozwolił sobie na kiwkę godną piłkarza z pola:

Jakub Błaszczykowski przesiedział całe spotkania na ławce rezerwowych gości.

AS Roma zajmuje aktualnie trzecie miejsce w tabeli Serie A. Drużyna ze stolicy Włoch ma na swoim koncie 56 punktów, z kolei Fiorentina zdobyła do tej pory trzy "oczka" mniej i znajduje się na czwartej pozycji.