Roma rozbiła Lazio, remis Fiorentiny, debiut Cionka w Palermo

ACF Fiorentina zremisowała przed własną publicznością z UC Samdporia 1:1 (1:1) w niedzielnym spotkaniu 31. kolejki włoskiej Serie A.

Kibice zgromadzeni na Stadio Artemio Franchi na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 24. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Josip Ilicić, a asystował mu Borja Valero. Goście zdołali wyrównać chwilę przed przerwą. Piłkę do siatki gospodarzy wbił Ricardo Alvarez, który popisał się precyzyjnym uderzeniem z dystansu.

Warto odnotować, że w barwach miejscowych wystąpił Jakub Błaszczykowski. Polak pojawił się na murawie w 70. minucie, a na placu gry zastąpił Tino Costę.

ACF Fiorentina zajmuje aktualnie czwarte miejsce w tabeli Serie A. "Viola" ma na swoim koncie 56 punktów, z kolei UC Sampdoria zdobyła do tej pory 33 "oczka" i znajduje się na szesnastej pozycji.

Pełne 90 minut w bramce swojego zespołu rozegrał Wojciech Szczęsny, a jego AS Roma wygrała w derbach Rzymu z S.S. Lazio 4:1. W US Palermo wystąpił natomiast Thiago Cionek, dla którego był to pierwszy mecz w barwach "Rosanero".