betclic

Roma szuka następcy Szczęsnego

Ostatnia aktualizacja: 03/01/16 10:49, Komentarzy: 1

7
1
Fot. Tomasz Bidermann / Shutterstock.com

Miał swoje wpadki, ale od początku pobytu w rzymskim klubie zbierał dobre i bardzo dobre recenzje. Miewał niefortunne wypowiedzi, co nie przeszkodziło mu wygryźć z bramki doświadczonego Morgana De Sanctisa. W Romie mają jednak świadomość, że Wojciech Szczęsny opuści ich latem - dlatego szukają opcji rezerwowych.

Niedzielne "Il Tempo" informuje, że w klubie zdają sobie sprawę z tego, że Polaka nie utrzymają dłużej, niż do końca wypożyczenia. Kto go zastąpi?

Pierwszym kandydatem jest Alisson z Internacional Porto Allegre, za którego rzymianie zapłacili już 6 milionów euro, ale na razie pozostawili go w obecnym klubie. O tego golkipera Roma wygrała wyścig z Juventusem.

W drużynie wciąż pozostaje też wspomniany De Sanctis, który zapowiadał już, że jeśli będzie kontynuował sportową karierę, nie opuści rzymian. Mimo 38-lat wciąż potrafił pokazać w tym sezonie, że jest fachowcem wysokiej klasy.

Warto pamiętać, że piłkarzem Romy wciąż jest także... inny Polak, Łukasz Skorupski. Wypożyczony do Empoli bramkarz radzi sobie coraz lepiej, a gra w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech z pewnością dodaje mu niezbędnego doświadczenia. 

Włosi piszą jednak o umowie, w myśl której Skorupski zostanie w Empoli, jeżeli klub zdoła utrzymać się w Serie A. Póki co jest na ósmym miejscu, więc nie powinno być z tym dużych kłopotów. Mimo to "Il tempo" widzi dla Polaka szansę - w początkowym okresie pobytu w Romie notował wpadki, teraz jednak ustabilizował formę i "nikt przed nim nie zamyka drzwi".
Źródło: Il Tempo/Przegląd Sportowy
Dodaj komentarz
Junior
Bebzol
Zarejestrowany od: 625 dni
Ilość komentarzy: 118
Oceny: +789
Kibicuje:
Liverpool FC AS Monaco PSG Bayern Monachium Borussia Dortmund AC Milan Napoli Ajax Amsterdam Polska Atlético Madryt
03.01.2016 / 17:54:26
Do Arsenalu nie ma po co wracac

Tabela