Ostatnia aktualizacja: 17/09/15 08:35, Komentarzy: 4

8
4

Wojciech Szczęsny ma zwichnięty palec serdeczny w lewej ręce - poinformowała oficjalna strona Romy.

Polski golkiper urazu doznał po starciu z Luisem Suarezem kilka minut po przerwie środowego spotkania Ligi Mistrzów z Barceloną. Złapał piłkę, ale został jeszcze trafiony przez rywala i od razu zasygnalizował potrzebę zmiany. Na Stadio Olimpico wicemistrzowie Włoch zdołali zremisować z obrońcami trofeum 1:1.

Na razie nie jest wiadomo, jak długo potrwa przerwa w grze reprezentanta Polski. O wszystkim zdecydują szczegółowe badania, które zostaną przeprowadzone w najbliższych dniach.

Szczęsny zagrał dotychczas wszystkie cztery mecze w barwach Romy w Serie A w tym sezonie. Za wszystkie zbierał dobre recenzje i nie oddawał miejsca w bramce mimo, że przed startem sezonu trener Rudi Garcia dopuszczał inną możliwość - twierdził, że ma dwóch równorzędnych bramkarzy i przed każdym meczem będzie decydował, którego z nich wystawić.

Latem Polak został do rzymskiego klubu wypożyczony z Arsenalu.