Roma uległa Napoli! Mertens katem Szczęsnego, Zieliński i Milik grali w końcówce

Dmytro Larin/Shutterstock
AS Roma uległa u siebie SSC Napoli 1:2 (0:1) w pierwszym sobotnim spotkaniu 27. kolejki włoskiej Serie A.

Na Stadio Olimpico obie bramki dla gości zdobył Dries Mertens. Najskuteczniejszy w tym sezonie w ekipie z Kampanii reprezentant Belgii najpierw wykorzystał kapitalne zagranie od Słowaka Marka Hamsika i posłał piłkę do siatki nad interweniującym Wojciechem Szczęsnym, a pięć minut po zmianie stron z bliska podwyższył po kolejnym precyzyjnym podaniu w pole karne od Lorenzo Insigne.

Szesnaście minut przed końcem autora dwóch goli dla "Błękitnych" zastąpił Piotr Zieliński, a pięć minut później na murawie pojawił się Arkadiusz Milik, który zmienił z kolei Hamsika.

Dwie minuty przed końcem Holender Kevin Strootman płaskim uderzeniem w długi róg zdobył kontaktową bramkę, ale na więcej trzykrotnych mistrzów Włoch, mimo kilku dogodnych jeszcze stworzonych okazji, nie było już stać.

Dzięki siedemnastej wygranej w bieżących rozgrywkach podopieczni Maurizio Sarriego umocnili się na trzeciej pozycji w tabeli, zmniejszając do dwóch punktów stratę do drugiej w klasyfikacji drużyny z Wiecznego Miasta. "Giallorossi" w sobotę doznali szóstej porażki w tym sezonie.