Roma lepsza od Lazio, czyste konto Szczęsnego

mgilert, Shutterstock
AS Roma pokonała przed własną publicznością Lazio Rzym 2:0 w szlagierowym spotkaniu dwunastej kolejki włoskiej Serie A. Między słupkami wicemistrzów Włoch całe spotkanie zaliczył Wojciech Szczęsny.

Na Stadio Olimpico podopieczni Rudiego Garcii objęli prowadzenie już po dziesięciu minutach gry, kiedy to rzut karny wykorzystał Bośniak Edin Dzeko. Siedemnaście minut po zmianie stron Radja Nainggolan świetnie zagrał do Gervinho i ten strzałem w krótki róg nie dał szans Federico Marchettiemu.

"Giallorossi" dzięki ósmej wygranej w sezonie umocnili się na pozycji wicelidera tabeli i tracą tylko punkt do prowadzącego Interu Mediolan. "Biancocelesti" natomiast doznali trzeciej porażki z rzędu i spadli na dziewiąte miejsce.

W rozgrywanym równolegle innym spotkaniu tej kolejki Empoli FC z Piotrem Zielińskim i Łukaszem Skorupskim w podstawowym składzie uległo Juventusowi Turyn 1:3.

Na Stadio Carlo Castellani gospodarze prowadzili po trafieniu Massimo Maccarone, ale później gole dla gości strzelali kolejno Chorwat Mario Mandzukic, Francuz Patrice Evra i Argentyńczyk Paulo Dybala. Zieliński został zmieniony cztery minuty przed końcem meczu.

Ekipa z Toskanii doznała w ten sposób szóstej w sezonie porażki i spadła na trzynaste miejsce. Broniąca tytułu "Stara Dama" natomiast dzięki piątej wygranej w bieżących rozgrywkach awansowała na siódmą pozycję w klasyfikacji.