betclic

Romero: van Gaal to ludzki człowiek

Ostatnia aktualizacja: 16/08/15 13:51, Komentarzy: 1

0
1
Fot. Celso Pupo / Shutterstock.com

Bramkarz Manchesteru United Sergio Romero udzielił wywiadu, w którym przyznał, że Louis van Gaal jest ważną częścią jego życia i wiele mu zawdzięcza.

- Znów jestem w drużynie, którą prowadzi mój dawny szkoleniowiec. Z tego powodu jestem bardzo szczęśliwy. Wiele mu zawdzięczam - powiedział Romero cytowany przez "Mirror".

- Kiedy pracowaliśmy ze sobą po raz pierwszy, powiedział mi, że Argentyńczycy mają mentalność, dzięki której nigdy się nie poddają. To Van Gaal uczynił ze mnie takiego bramkarza, jakim jestem dzisiaj - dodał.

- To niesamowite, że po ciężkim poprzednim roku trafiłem właśnie tutaj. Nie chciałem być w innym klubie i teraz czeka mnie najlepszy okres w całej mojej karierze - zapewnił Argentyńczyk.

Romero wspomniał również o swojej grze w drużynie AZ Alkmaar, kiedy trenerem zespołu był właśnie Holender.

- Powiedziano mi, że Van Gaal pozwolił mówić piłkarzom wyłącznie po holendersku i że ta zasada nie została przez nikogo złamana. Kiedy przyjechałem do Holandii, czułem jakbym znalazł się w zupełnie innym świecie. Wcześniej cały czas grałem w argentyńskim Racing Club, który był moim pierwszym klubem. Okazało się jednak, że nie wszystko było tak trudne, jak początkowo się wydawało – podkreślił.

- Trener bardzo mi pomógł. Na co dzień po cichu rozmawiał ze mną po hiszpańsku, tak aby inni gracze go nie usłyszeli. To było bardzo ciepłe i ludzkie zachowanie. Pomógł mi przetrwać ciężkie chwile w moim nowym życiu - zaznaczył.

- Jestem bardzo dumny z tego, co do tej pory osiągnąłem. Moja żona i dzieci również. Wiem też, że mój ojciec, który jest w niebie, również czuje dumę - zakończył.

Romero przeszedł do Manchesteru United w lipcu tego roku. Z "Czerwonymi Diabłami" związał się trzyletnim kontraktem.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Trampkarz
Rzadziak
Zarejestrowany od: 1329 dni
Ilość komentarzy: 2
Oceny: +9
Kibicuje:
Manchester United
16.08.2015 / 15:15:27
Miejmy nadzieję że spełni oczekiwania i będzie kolejnym walecznym Czerwonym Diabłem!

Tabela