Rooney pobił rekord Charltona i uratował punkt dla MU [VIDEO]

Vlad1988/Shutterstock
Manchester United zremisował na wyjeździe ze Stoke City 1:1. Punkt "Czerwonym Diabłom" w doliczonym czasie gry zapewnił Wayne Rooney, który został tym samym najlepszym strzelcem w historii angielskiego klubu.

Zawodnicy Jose Mourinho od 19 minuty przegrywali ze Stoke po samobójczym golu Juana Maty. Zdołali jednak doprowadzić do remisu. W 94 minucie bramkę zdobył Wayne Rooney. Dla Anglika było to trafienie numer 250 w barwach Manchesteru United. Napastnik wyprzedził tym samym Bobby'ego Chartlona i został najlepszym strzelcem "Czerwonych Diabłów" w historii.

W innym meczu 22 kolejki Premier Legaue AFC Bournemouth zremisował u siebie z Watford FC 2:2. Na Dean Court całe zawody między słupkami gospodarzy zaliczył Artur Boruc. Bramkarza reprezentacji Polski zaskoczyli w tym meczu strzałami głową po dośrodkowaniach z rzutów rożnych Belg Christian Kabasele oraz Troy Deeney.

Po zmianie stron straty miejscowych odrabiali Norweg Joshua King i rezerwowy w tym dniu Benik Afobe, który potrzebował zaledwie ośmiu minut po wejściu na murawę, aby doprowadzić do wyrównania.