Rosjanie stracili medal za doping. Za igrzyska w... Pekinie

shutterstock.com
Reprezentacja Rosji straciła kolejny medal zdobyty na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Powód jest taki jak zawsze - pozytywny wynik badań antydopingowych.

Rosjanie stracili medal zdobyty przez kobietę 4x100 m. Ponowna analiza próbek wykazała obecność zabronionych substancji w organizmie Julii Czermoszańskiej. Zawodniczka stosowała turinabol i stanozol. Anulowano także wynik, który Rosjanka osiągnęła w wyścigu na 200 m.

W Pekinie drugie miejsce w sztafecie sprinterek zajęły Belgijki, trzecie były Niemki, a czwarte miejsce zajęła Brazylia. W finale startowały także Polki, które zostały zdyskwalifikowane za przekroczenie strefy zmian.

MKOl poinformował, że w wyniku powtórnej analizy próbek pobranych w trakcie igrzysk w Pekinie wykryto już 60 przypadków dopingu.
Źródło: sport.pl