betclic

Rosyjscy medaliści z Soczi na dopingu?

Ostatnia aktualizacja: 13/05/16 13:17, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Sergey Lavrentev / Shutterstock.com

Według dziennika „New York Times” znaczna część rosyjskich sportowców startujących na igrzyskach olimpijskich w Soczi w 2014 roku była pod wpływem środków. W tuszowanie dopingu zaangażowane były rosyjskie służby.

Sprawa wyszła na jaw po wywiadzie z Grigorijem Rodczenko, byłym szefem laboratorium antydopingowego w Moskwie. Jego zdaniem pracownicy Rosyjskiej Agencji Antydopingowej (RUSADA) pod osłoną nocy opróżniali buteleczki z próbkami moczu tamtejszych sportowców by następnie zastąpić je pobranymi wcześniej.

- Podmieniono nawet sto próbek. Wszyscy cieszyli się z sukcesów, a my fałszowaliśmy materiały. Tak wygląda sport – powiedział Rodczenko, w opinii którego doping dotyczy przynajmniej 15 medalistów igrzysk pochodzących z Rosji.

To kolejna odsłona dopingowej telenoweli z udziałem rosyjskich sportowców. Postępowanie w tej sprawie podjęła Światowa Agencja Antydopingowa. Międzynarodowy Komitet Olimpijski już zapowiedział podjęcie drastycznych kroków jeśli sensacje Rodczenki znajdą potwierdzenie w rzeczywistości.


Źródło: New York Times

Tagi:

Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!