Świetny występ Macieja Kota w Kuusamo! Upadek Kamila Stocha

Andrey Yurlov/Shutterstock
Inaugurujący nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich konkurs w Kuusamo wygrał Domen Prevc. Najlepszy z Polaków - Maciej Kot - był piąty.

W pierwszej serii najlepiej z Polaków zaprezentowali się Maciej Kot oraz Piotr Żyła. Pierwszy z nich wylądował na 141 metrze, co dało mu piąte miejsce. Drugi skoczył o pół metra bliżej i plasował się o dwie pozycje niżej.

Upadek zaliczył natomiast Kamil Stoch - 137 metrów - co sprawiło, że został sklasyfikowany dopiero na 33 lokacie. Awansował jednak do serii finałowej, ponieważ uzyskał 95 procent odległości najlepszego w pierwszej serii Prevca.

Do drugiej serii awansowali jeszcze Dawid Kubacki - 135,5 m; 21 miejsce - oraz Stefan Hula - 132,5 m; 27. Najsłabiej z naszych zawodników zaprezentowali się natomiast Klemens Murańka - 130,5 metra; 37 lokata - oraz Aleksander Zniszczoł - 127,5; 42 pozycja.

Po pierwszej serii prowadził wspomniany Peter Prevc, który wylądował na 143 metrze i o osiem punktów wyprzedzał drugiego Severina Freunda oraz o niespełna dziewięć trzeciego Manuela Fettnera.

Kamil Stoch w drugiej próbie ustał już swój skok - 136 metrów dało mu 26 miejsce. O trzy i pół metra bliżej skoczył Stefan Hula. Konkurs w Kuusamo zakończył na 27 pozycji. Dawid Kubacki uzyskał 138 metrów i zajął 16 pozycję. Niestety znacznie słabiej w drugiej serii zaprezentował się Piotr Żyła - 128 metrów i spadek na 17 miejsce. Najlepiej natomiast z Polaków znowu skoczył Maciej Kot. Uzyskał 139 metrów i został sklasyfikowany na wysokiej piątej pozycji.

Zawody w Kuusamo wygrał Domen Prevc, drugi był Severin Freund, a trzeci Peter Prevc - upadek w drugim skoku. Pierwsza dziesiątka: