Ruch pokonał Śląsk

asinfo
W pierwszym piątkowym spotkaniu 13. kolejki Ekstraklasy Ruch Chorzów pokonał Śląsk Wrocław 1:0. Chorzowianie kończyli mecz w dziesiątkę, bowiem w 87. minucie czerwoną kartkę za uderzenie Piotra Celebana otrzymał Rafał Grodzicki.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry Patryk Lipski nie wykorzystali rzutu karnego, który został podyktowany za faulu na Stępińskim.

Ciekawostka:
W dzisiejszym spotkaniu swój 500. mecz w Ekstraklasie rozegrał Łukasz Surma. Otrzymał on od klubu pamiątkowy zegarek, a od sędziego Szymona Marciniaka kartkę z życzeniami.

Tak padła bramka:
1:0 Stępiński 45
Gol do szatni. Słabo spisujący się w tym pojedynku Stępiński dostał piłkę na lewym skrzydle i oddał techniczny strzał z narożnika pola karnego. Futbolówka wpadła do bramki, ale wcześniej odbiła się od słupka.