betclic

Rumak: Możemy grać jeszcze lepiej w obronie

Ostatnia aktualizacja: 12/08/16 17:32, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Trybex / Shutterstock.com

Śląsk Wrocław zmierzy się z Arką w Gdyni w meczu 5. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Trener Mariusz Rumak uważa, że jego zespół może grać jeszcze lepiej w obronie, choć w tym sezonie nie stracił w lidze jeszcze ani jednego gola.

- Mamy pomysł na zestawienie linii obrony, bo na takie rzeczy musimy być przygotowani. W sporcie profesjonalnym irracjonalne by było, że w pierwszych pięciu meczach ominęłyby nas kontuzje. Pomimo wąskiej kadry jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność. W kwestii kolejnych transferów mogę zagwarantować, że codziennie prowadzimy rozmowy. "Deadline" jest o północy z 31 sierpnia na 1 września. Dla niektórych to początek roku szkolnego, dla innych zamknie się budowanie zespołu. Musimy jeszcze zasilić kadrę, bo sezon jest bardzo długi, a nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co wydarzy się w październiku czy listopadzie - powiedział Rumak, cytowany przez klubową oficjalną stronę internetową.

Jego zespół w środku tygodnia pokonał po dogrywce na wyjeździe Sandecję Nowy Sącz w Pucharze Polski. -
Moi piłkarze mają 120 minut w nogach, ale nie będzie to miało wpływu na postawę Śląska w meczu z Arka. W piłce profesjonalnej zawodnicy muszą być przygotowani na grę co trzy dni. Oczywiście nie wszyscy piłkarze przepracowali z nami cały okres przygotowawczy i muszę wziąć to pod uwagę. Celeban, Dvali, czy Kokoszka, którzy solidnie pracowali, nie mają problemów, by grać z taką częstotliwością - stwierdził szkoleniowiec wrocławian.

- Za wcześnie wyciągać wnioski jeśli chodzi o Arkę. Pierwsza myśl jaka się nasuwa: jest to drużyna własnego boiska. Jest jednak za wcześnie na takie osądy. Również mówienie o Śląsku, że gramy fenomenalnie w obronie jest nad wyraz. Uważam, że możemy grać jeszcze lepiej w defensywie - podkreślił Rumak.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!