betclic

Rumak: Nie mam pretensji do Kiełba

Ostatnia aktualizacja: 17/04/16 13:32, Komentarzy: 0

0
0
Fot. ASInfo

- Przeżyliśmy dwa bardzo trudne momenty, ale potrafiliśmy się zjednoczyć. Piłkarze grali ambitnie i zasłużenie wyrównali. Nie mam pretensji do Jacka Kiełba - mówi po remisie 1:1 w Kielcach Mariusz Rumak, trener Śląska Wrocław, cytowany przez oficjalną stronę klubową.
Mariusz Rumak: - Jest coś takiego w Kielcach, że zawsze jak tutaj przyjeżdżam z drużyną, to jest spora dramaturgia. Z Zawiszą graliśmy w "10", ostatnio było 2:2 i problematyczny rzut karny. Choć nie ja jestem od oceniania, czy jedenastka wtedy była, czy nie. A dziś znów gramy w "10" i wyrównujemy w osłabieniu. Pod tym względem mogło się kibicom podobać. 

- Mój zespół przeżył dwa bardzo trudne momenty. Najpierw czerwona kartka, a za chwilę właściwie sami strzelamy sobie bramkę. Cieszę się, że potrafiliśmy się zjednoczyć w tych trudnych chwilach. Piłkarze pokazali, że potrafią się podnieść, grali ambitnie. Zaczęliśmy atakować i zdobyliśmy zasłużoną, wyrównującą bramkę.
 
- Kolejny raz druga połowa jest lepsza w naszym wykonaniu, kontrolujemy grę. Na pewno dobre przygotowanie fizyczne to duża zasługa sztabu trenera Szukiełowicza. Mentalnie pomogła nam zdobyta bramka, piłkarze uwierzyli, że można stąd wywieźć punkty. A przecież mogliśmy się podłamać wcześniej. Gola strzeliliśmy po ćwiczonym stałym fragmencie gry. Chcieliśmy zagrać wtedy tak, jak gra Korona.
 
- Nie mam pretensji do Jacka Kiełba. Mam je wtedy, kiedy piłkarze się nie angażują. Choć była oczywiście złość w momencie jego czerwonej kartki, bo trzy minuty wcześniej powiedziałem mu w szatni: Uważaj, masz kartkę, kontroluj emocje. Ale to jest walka na boisku, emocje, nad którymi jak widać trzeba popracować. Nie będę jednak ganił piłkarzy za to, że się starają.
 
- Nie zmieniam piłkarzy po pierwszym błędzie. Nie mówię, że zmiany w bramce nie będzie. ale jeśli Mateusz zareaguje pozytywnie, dalej będzie naładowany dobrą energią, jak do tej pory, to nie widzę potrzeby zmiany na pozycji pierwszego bramkarza.
Źródło: slaskwroclaw.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela