betclic

Rumak: Recepta na formę jest tylko jedna - trzeba być piłkarzem 24 godziny na dobę

Ostatnia aktualizacja: 07/08/16 09:31, Komentarzy: 0

0
0
Fot. ASInfo

- To był taki mecz: kto pierwszy strzeli, ten wygra. Nikt tego nie zrobił, więc mamy podział punktów - powiedział Mariusz Rumak, trener Śląska, po remisie z Lechią Gdańsk, cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu z Wrocławia.

- Druga połowa w naszym wykonaniu była lepsza od pierwszej. W pierwszej graliśmy bowiem bojaźliwie, popełnialiśmy dużo błędów. Już na początku Mervo miał sytuacje, ale potem graliśmy nie najlepiej. Po zmianie stron było lepiej i jest remis - stwierdził szkoleniowiec Śląska.

- Recepta na formę jest tylko jedna - trzeba być piłkarzem 24 godziny na dobę. Forma Mariusza Pawełka to zasługa jego i naszego sztabu. Dziś fantastycznie wybronił strzał Marco Paixao w pierwszej połowie. Ale czyste konto to też zasługa zawodników, którzy są wokół niego - ocenił Rumak.

- Słabsza forma Ryoty to osłabienie zespołu. Lepiej wyglądał w końcówce poprzedniego sezonu, niż teraz. Ale stać go na więcej i ciężko pracuje, by się poprawić. Na treningu pokazuje naprawdę wiele. Nie chodzi o to, by wywierać teraz presję na Ryotę i ściągać go z boiska. On jest świadom tego jaką ma formę i pracuję nad poprawą. Ma wielki przywilej, bo nie wie o czym tu mówimy - stwierdził trener wrocławian.

Śląsk w następnej kolejce zagrają na wyjeździe z Arką Gdynia. - Nie ma łatwiejszych spotkań. Kolejne też będą trudne. Mój zespół jest ambitny i nie chce się bawić w dywagację, czy wzięlibyśmy te 6 punktów w ciemno. Mogliśmy mieć mniej punktów, ale mogliśmy mieć dwa więcej - przyznał Rumak.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela