betclic

Rumak: Wykonaliśmy dobrą pracę, to był fajny test

Ostatnia aktualizacja: 12/11/16 17:59, Komentarzy: 0

0
0
Fot. asinfo

W sobotę Śląsk Wrocław zremisował przed własną publicznością w meczu towarzyskim z pierwszoligowym Zagłębiem Sosnowiec 1:1. - To był fajny test - przyznał na pomeczowej konferencji prasowej opiekun wrocławian, Mariusz Rumak.

- Nie nazwałbym dzisiejszego składu „eksperymentalnym”. Wielokrotnie mówiłem, że grupa piłkarzy, która późno do nas przyszła, nie miała okazji zagrać nawet w sparingach. Nie wiemy dokładnie, jak oni mogą wyglądać w rywalizacji meczowej. W związku z tym dzisiaj mieli dobry test, by sprawdzić, czy są gotowi wytrzymać na sporej intensywności cały pojedynek, realizować zadania. Takie miałem założenie, by ci, którzy ostatnio w ogóle mniej grają, wykonali 90 minut dobrej pracy - mówił Rumak cytowany przez oficjalną witrynę dolnośląskiej ekipy.

- Trzeba jasno powiedzieć – zwłaszcza w pierwszej połowie było widać, że nie są w rytmie meczowym. Nie można mieć o to wielkich pretensji, bo jak ktoś nie gra, to tak się dzieje – źle ocenia odległości, podejmuje nie najlepsze decyzje. Sądzę, że był to owocny sparing w kontekście kolejnej części sezonu - dodał szkoleniowiec. 

- Engels zdobył bardzo ładną bramkę i zagrał tak, jak większość chłopaków dzisiaj. Były momenty, że fajnie wychodzili z piłką, tworzyli akcje, ale zdarzały się również błędne decyzje. Właśnie dlatego nie rozstrzygnęliśmy meczu wcześniej. Było widać, że Mario bardzo chce, daje z siebie wiele. Nie mówię, że zagra jeszcze w tym roku w lidze, ale może zagrać. Ktoś powie, że był kilka razy poza meczową „18”. Ale mam 21 zdrowych graczy z pola, więc ktoś musi być poza kadrą meczową. Rywalizacja jest duża - wyjaśniał były trener Zawiszy Bydgoszcz. 

Chciałem, by Engels, Riera, Roman i Mervo zagrali razem 90 minut. Nikt mnie nie zaniepokoił, choć na pewno mogą grać lepiej. Ale dostali sygnał, że są przygotowani, że mogą biegać przez 90 minut, bo nawet w końcówce szli do wysokiego pressingu - zaznaczył. 

- Nie chcę powiedzieć, że jestem zadowolony z zespołu, bo zremisowaliśmy, a trzeba być zadowolonym ze zwycięstw, natomiast uważam, ze wykonaliśmy dziś dobrą pracę. To był fajny test - podsumował swoją wypowiedź Rumak.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!