Rumunia i Czarnogóra rozbiły swoich rywali! 10 goli w naszej grupie!

CosminIftode/Shutterstock
Reprezentacja Armenii przegrała przed własną publicznością w spotkaniu grupy E eliminacji mistrzostw świata 2018 z Rumunią aż 0:5 (0:4). Dla przyjezdnych jest to pierwsze zwycięstwo w tych kwalifikacjach.

Na listę strzelców po stronie podopiecznych Christopha Dauma wpisywali się odpowiednio z rzutu karnego Bogdan Stancu, Adrian Popa, Razvan Marin, Nicolae Stanciu oraz Alexandru Chipciu, który wynik meczu ustalił w 60. minucie rywalizacji.

Warto zaznaczyć, że Armenia niemal całe spotkanie grała w osłabieniu, po tym jak w 3. minucie bezpośrednią czerwoną kartkę obejrzał 22-letni pomocnik Gor Malakyan. Dla młodego zawodnika był to szósty mecz w narodowych barwach.

Czarnogóra z kolei w takim samym rozmiarze rozbiła Kazachstan na własnym stadionie. Bramki zdobywali kolejno Tomasević, Vukcevic, Jovetić, Beciraj oraz Savić.

W kolejnej serii gier Armenia zagra na wyjeździe z Polską, z kolei Rumunii zmierzą się w Astanie z Kazachstanem. Czarnogórę natomiast czeka wyjazdowe spotkanie z Danią. Wszystkie starcia zostały zaplanowane na 11 października.