Ruszyła lekka! Małachowski, Kszczot i Lewandowski awansowali dalej

Ostatnia aktualizacja: 12/08/16 16:03, Komentarzy: 3

0
3

Piątek jest pierwszym dniem rywalizacji lekkoatletów na igrzyskach w Rio. Udane kwalifikacje mają za sobą Piotr Małachowski, Adam Kszczot oraz Marcin Lewandowski.

Małachowski awans uzyskał w drugiej kolejce rzutem na odległość 65,89, a więc niemal pół metra dalej niż wynosi minimum kwalifikacyjne (65,50). Walka o medale zaplanowana została na sobotę. W finale nie wystąpią Robert Urbanek oraz obrońca tytułu Robert Harting.

Z dobrej strony zaprezentowali się ośmiusetmetrowcy. Zarówno Adam Kszczot, jak i Marcin Lewandowski awansowali do półfinału. Lepsze wrażenie zostawił ten pierwszy, który wygrał swój bieg w kapitalnym stylu. Lewandowski po pierwszym okrążeniu miał sporą stratę do liderów i na finiszu musiał nadrabiać sporo dystansu.

Jedyną zawodniczką, która póki co pożegnała się z igrzyskami jest Paulina Guba. Nasza kulomiotka w gronie 36 zawodniczek zajęła trzynaste miejsce. Do awansu do finału zabrakło jej jedynie siedmiu centymetrów.