Rybus na ławce, Cornet uratował zwycięstwo OL

cristiano barni/Shutterstock
Olympique Lyon pokonał u siebie FC Nantes 3:2 (0:1) w drugim niedzielnym meczu 36. kolejki Ligue 1.

Na obiekcie siedmiokrotnych mistrzów Francji całe zawody z ławki rezerwowych obserwował Maciej Rybus.

Kluczową postacią spotkania był Maxwel Cornet, który pojawił się na murawie siedemnaście minut po przerwie i później zdobył dwie bramki w niespełna dziesięć minut.

Wcześniej z rzutu karnego celnie przymierzył Nabil Fekir. Niespodziewane prowadzenie przyjezdnym zapewnił efektownym uderzeniem z dystansu Valentin Rongier. Kwadrans przed końcem drugiego gola dla zespołu z Bretanii zdobył głową belg Guillaume Gillet.

Dzięki drugiej z rzędu i dwudziestej wygranej w sezonie "Les Gones" umocnili się na czwartym miejscu w tabeli. "Kanarki" doznały natomiast czternastej porażki i pozostały na ósmej pozycji w klasyfikacji.