Rybus poza kadrą, wysokie zwycięstwo Olympique Lyon

cristiano barni/Shutterstock
Olympique Lyon pokonał u siebie FC Metz 5:0 w drugim niedzielnym meczu 27. kolejki francuskiej Ligue 1. W kadrze meczowej gospodarzy zabrakło Macieja Rybusa.

Bardzo dobre spotkanie rozegrał Memphis Depay, który został pozyskany w styczniowym okienku transferowym z Manchesteru United. Holender otworzył wynik tuż przed przerwą, a na początku drugiej połowy zdobył drugą bramkę. Potem samobójcze trafieniem zanotował Ivan Balliu. Czwartego gola strzelił Alexandre Lacazette, a w doliczonym czasie gry rezultat ustalił wprowadzony Mathieu Valbuena.

Podopieczni Bruno Genesio po tej wygranej zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli. Do trzeciego Paris Saint-Germain tracą 10 punktów. W następnej kolejce zmierzą się z Girondins Bordeaux.

Natomiast zespół prowadzony przez Philippe Hinschbergera plasuje się na 17. pozycji. Nad strefą spadkową ma jedno „oczko” przewagi. Jego następnym rywalem będzie Stade Rennes.