betclic

Saganowski: Przygotowuję się do roli trenera

Ostatnia aktualizacja: 22/09/16 22:49, Komentarzy: 2

0
2
Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

- Najważniejszy czas w swojej karierze spędziłem tutaj, w Legii - mówi Marek Saganowski w rozmowie z oficjalną witryną stołecznej ekipy. Były napastnik Wojskowych rozpoczyna właśnie kolejny rozdział w swojej długiej przygodzie przy Łazienkowskiej 3: tym razem w roli trenera drużyn młodzieżowych Akademii Legii.

- Od półtora roku przygotowuję się do roli trenera: uczestniczę w kursach UEFA A i UEFA B 2016. Trochę już wiem, jak to wygląda po tej drugiej stronie barykady. W Legii przez najbliższe dwa, trzy miesiące będę się przyglądał pracy Akademii. Będę przechodził kolejne struktury klubowe, z jednego bloku wiekowego do drugiego - wyjaśniał "Sagan".

- Przychodząc tutaj w wieku 32 lat, w cztery lata zdobyłem trzy mistrzostwa i trzy Puchary Polski, a pamiętamy, ile było sceptycznych głosów. Najważniejsze jednak jest to, co udało się osiągnąć, i że gablota zapełniła się kolejnymi trofeami i medalami. Teraz jednak zaczynam nowy rozdział - deklaruje były reprezentant Polski.

- Najważniejszy czas w swojej karierze spędziłem tutaj, w Legii. Zawsze mówiłem, że jako piłkarz urodziłem się w ŁKS-sie Łódź, ale odrodziłem się w Warszawie, grając tutaj po ciężkich kontuzjach. Teraz zrobię wszystko, żeby to, czego się tu nauczyłem, przekazać tej młodzieży i osobom, z którymi będę teraz pracować - dodał Saganowski i równocześnie wyjaśnił, że obecnie jego głównym zadaniem jest kształcenie się w zawodzie szkoleniowca.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Kapitan
Poncjusz
Zarejestrowany od: 289 dni
Ilość komentarzy: 6443
Oceny: +18544
Kibicuje:
Manchester United Legia Warszawa Polska
23.09.2016 / 06:26:47
Kolejna dobra wiadomość.
Senior
dydol_
Zarejestrowany od: 242 dni
Ilość komentarzy: 626
Oceny: +1831
Kibicuje:
Liverpool FC Tottenham Hotspur West Ham United
23.09.2016 / 05:50:19
/ -11
nadal sie glowie dlaczego odszdles z vitorii guimaraes mogles tam byc legenda

Tabela