Sampdoria zremisowała w Empoli, grali Skorupski i Zieliński

Empoli FC zremisował u siebie z Sampdorią Genua 1:1 (0:1) w pierwszym sobotnim spotkaniu 29. kolejki włoskiej Serie A.

Na Stadio Carlo Castellani całe zawody w ekipie gospodarzy rozegrali pomocnik Piotr Zieliński i bramkarz Łukasz Skorupski.

Polskiego golkipera trzy minuty przed przerwą zaskoczył jedynie po rykoszecie Fabio Quagliarella, który wykorzystał precyzyjne zagranie od Antonio Cassano. Wyrównał osiem minut przed końcem Francuz Vincent Laurini.

Drużyna z Toskanii przerwała w ten sposób serię czterech kolejnych porażek i przesunęła się na dziesiąte miejsce w tabeli. Zespół z portowego miasta natomiast pozostał na trzynastej pozycji w klasyfikacji. Obie ekipy dzielą nadal trzy punkty.