betclic

Sandomierski: Popełniliśmy błąd w kryciu

Ostatnia aktualizacja: 13/08/16 11:49, Komentarzy: 0

0
0
Fot. ASInfo

Gdy piłkarze poznańskiego Lecha otwierają wynik spotkania po stałym fragmencie gry, wygrywają. Tak było także w piątkowym meczu z Cracovią, który zakończył się zwycięstwem poznaniaków 2:1.

W ostatnim spotkaniu drużyna trenera Jana Urbana zdobył pierwszą bramkę w 64. minucie meczu. Radosław Majewski dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, głową piłkę zagrał Tomasz Kędziora, a w siatce rywala umieścił ją Jan Bednarek, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach Kolejorza. - Popełniliśmy błąd w kryciu, Lech nas zgubił i to wykorzystał - mówił po meczu golkiper Cracovii Grzegorz Sandomierski cytowany przez oficjalną witrynę zespołu z Wielkopolski.

Stały fragment gry Kolejorz wykorzystał także w Bielsku-Białej. Wtedy z rzutu wolnego futbolówkę zagrał Darko Jevtić, a do siatki skierował ją Tomasz Kędziora. I podobnie jak w piątek, była to pierwsza bramka w meczu. Wynik spotkania ze stałego fragmenty gry lechici otworzyli również w meczu o Superpuchar, który wygrali. - Mamy bardzo dużo stałych fragmentów gry, dlatego bardzo się cieszymy, że udaje się je wykorzystywać - zwraca uwagę pomocnik Lecha Maciej Makuszewski.

W spotkaniu z Cracovią poznaniacy mieli siedem rzutów rożnych i dwanaście rzutów wolnych. Wiele z nich stwarzało zagrożenie pod bramką rywala. Dla sztabu szkoleniowego Lecha, a także jego zawodników, niezwykle ważne jest to, że udaje się rozegrać akcje w zaplanowany wcześniej sposób. Tak było właśnie w piątkowym meczu, gdy Tomasz Kędziora stojący na wysokości bliższego słupka przedłużył podanie Radosława Majewskiego.

- Ćwiczymy na treningach takie rozegranie rzutu rożnego. Udało się to powtórzyć w meczu, wyszło tak jak miało wyjść. To dla nas bardzo ważne. W ostatnich dwóch meczach zdobywamy bramki po stałych fragmentach gry. Musimy dalej ciężko pracować, żeby strzelać bramki po stałych fragmentach i ich nie tracić - zauważa Jan Bednarek, który wykorzystał dobre zagrania kolegów z zespołu i otworzył wynik spotkania z krakowianami.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela