Santos: Eder zamienił się w pięknego łabędzia

Ostatnia aktualizacja: 11/07/16 09:14, Komentarzy: 0

0
0

Reprezentacja Portugalii w finale Euro 2016 pokonała Francję 1:0 po dogrywce. Jedyną bramkę strzelił Eder, który wszedł na boisko z ławki rezerwowych. Trener "Selecao", Fernando Santos poinformował, że 28-letni piłkarz chwilę przed wejściem na plac gry powiedział mu, że zdobędzie gola.

– Gdy Eder wchodził na boisko, powiedział mi, że strzeli gola. Brzydkie kaczątko zdobyło bramkę w finale! Teraz jest to piękny łabędź
– powiedział Santos.

Napastnik Lille wpisał się na listę strzelców w 109. minucie meczu. Było to jego czwarte trafienie w 29 występie w reprezentacji.

Zawsze powtarzałem moim zawodnikom, że mają ogromny talent, ale muszą biegać więcej niż rywale i walczyć bardziej zaciekle niż oni. Mamy wspaniałą grupę piłkarzy. Wszyscy wierzyli w możliwość zdobycia trofeum – dodał 61-letni szkoleniowiec.

Portugalia od 25. minuty meczu musiała grać bez swojego kapitana, Cristiano Ronaldo. 31-letni piłkarz opuścił boisko z powodu kontuzji. Jego miejsce na placu gry zajął Ricardo Quaresma.

Nasz kapitan włożył w ten mecz niesamowity wysiłek. Widać było jak zelży mu na zwycięstwie drużyny. Dwa razy starał się powrócić na boisko, mimo urazu. Jego obecność w szatni i na ławce rezerwowych była dla nas bardzo ważna. Cristiano wierzył, że wygramy. Gdy z boiska schodzi najlepszy zawodnik, trzeba wszystko zmienić. Ja ustawiłem strategię pod niego – zaznaczył Santos.

Dla Portugalii był to pierwszy triumf w mistrzostwach Europy w historii. W 2004 roku drużyna prowadzona przez Luisa Felipe Scolariego zdobyła srebrny medal.