Schalke wygrało z Borussią M'Gladbach na własnym stadionie

Schalke 04 Gelsenkirchen pokonało na własnym stadionie Borussię Moenchengladbach 2:1 w meczu 27. kolejki ligi niemieckiej. Drużyna prowadzona przez Andre Schuberta nie potrafi wygrać wyjazdowego spotkania od 31 października ubiegłego roku.

Pierwszy gol na Veltins Arena padł w 59. minucie gry. Po akcji Leroya Sane piłka przypadkowo odbiła się od nogi Martina Hintereggera i wpadła do bramki. Goście zdołali wyrównać dwadzieścia minut później. Na listę strzelców wpisał się Andreas Christensen, a asystę zaliczył Lars Stindl. Wynik na 2:1 ustalił w 83. minucie spotkania, Leon Goretzka. Reprezentant Niemiec zaskoczył Yanna Sommera technicznym strzałem sprzed pola karnego.

Dzięki wygranej Schalke awansowało na czwarte miejsce w tabeli. Piłkarze Andre Breitenreitera mają dwa punkty przewagi nad Borussią Moenchengladbach.