Schalke wygrało z Herthą przed własną publicznością

360b/Shutterstock
Schalke 04 Gelsenkirchen pokonało u siebie Herthę Berlin 2:0 w ostatnim sobotnim meczu 20. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Gospodarze prowadzenie objęli kilka minut przed przerwą. Na listę strzelców wpisał się Guido Burgstaller po podaniu Nabila Bentaleba. Reprezentant Algierii zanotował także asystę przy drugiej bramce. W 62. minucie dograł do Leon Goretzki, który przypieczętował zwycięstwo miejscowych.

Podopieczni Markusa Weinzierla po tej wygranej zajmują 11. miejsce w tabeli z 25 punktami na koncie. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z 1. FC Koeln.

Natomiast zespół prowadzony przez Pala Dardaia plasuje się na szóstej pozycji ze zdobytymi 33 „oczkami”. Kolejnym rywalem ekipy ze stolicy będzie Bayern Monachium.