Sensacja w Danii! MU przegrało z Midtjylland

FC Midtjylland wygrało przed własną publicznością z Manchesterem United 2:1 (1:1) w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy

Kibice zgromadzeni na MCH Arena na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 37. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Memphis Depay. 22-letni Holender wbił piłkę do siatki z najbliższej odległości po dośrodkowaniu Jessego Lingarda. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Pione Sisto, który minął jednego z rywali, a następnie popisał się uderzeniem z krawędzi pola karnego i nie dał szans bramkarzowi "Czerwonych Diabłów" na skuteczną interwencję.

Pół godziny po zmianie stron gospodarze wyszli na prowadzenie. Do bramki gości trafił Paul Onuachu, który oddał precyzyjny strzał zza linii "szesnastki". 21-letni piłkarz ustalił tym samym wynik rywalizacji.

Rewanż na Old Trafford zostanie rozegrany 25 lutego o godz. 21:05.