Sensacja w Rzymie! Sparta Praga rozbiła Lazio

Ostatnia aktualizacja: 17/03/16 20:55, Komentarzy: 2

0
2

Piłkarze Lazio Rzym niespodziewanie ulegli u siebie Sparcie Praga 0:3 (0:3) w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Europejskiej. W kolejnej rundzie zagra ekipa z Czech, bowiem w pierwszym meczu tych drużyn padł remis 1:1.

Na Stadio Olimpico wynik otworzył po dziesięciu minutach gry świetnym uderzeniem z dystansu Borek Dockal, a niespełna 120 sekund podwyższył precyzyjnym strzałem przy słupku Ladislav Krejci.

"Biancocelesti" mieli doskonałą okazję na zdobycie kontaktowego gola, ale swoją szansę zmarnował Stefano Mauri. To zemściło się tuż przed przerwą, kiedy to gospodarzy pogrążył jeszcze Lukas Julis.

Po przerwie trener Stefano Pioli dokonał trzech zmian, które jednak nie miały już wpływu na końcowy wynik. Lazio zostało w ten sposób wyeliminowane i zakończyło swoją przygodę z europejskimi pucharami.