Sensacja! Wyjazdowa porażka Liverpoolu z Burnley

charnsitr/Shutterstock
Liverpool przegrał na wyjeździe z Burnley 0:2 w sobotnim spotkaniu 2. kolejki Premier League.

"The Reds", którzy przed tygodniem pokonali na wyjeździe Arsenal 4:3, jechali do Burnley po trzy punkty. Tymczasem gospodarze już w drugiej minucie po golu Sama Vokesa wyszli na prowadzenie. A jeszcze przed końcem pierwszej połowy - 37 minuta - Andre Grey podwyższył na 2:0 i ustalił wynik spotkania.

To zupełnie niespodziewana porażka podopiecznych Jurgena Kloppa, którzy tydzień wcześniej potrafili poradzić sobie z "Kanonierami" na ich stadionie. "The Reds" po dwóch kolejkach mają na swoim koncie zatem trzy punkty. Taki sam dorobek ma zespół z Turf Moor.

Swoje mecze na wyjeździe wygrały natomiast zespoły Hull City, Evertonu oraz Chelsea. Ci pierwsi pokonali 2:0 Swansea City, w którego barwach cały mecz rozegrał Łukasz Fabiański. Natomiast "The Toffees" pokonali West Brom 2:1, a "The Blues" w takich samych rozmiarach wygrali na stadionie Watfordu - w 87 minucie wygraną zapewnił im Diego Costa. W derbach Londynu Tottenham pokonał Crystal Palace 1:0 po trafieniu w końcówce Victora Wanyamy.