Sensacyjna porażka Arsenalu! Czerwona karta dla Giroud

Mitch Gunn/Shutterstock
W środowych meczach grupy F Ligi Mistrzów Bayern Monachium wysoko wygrał z Olympiakosem Pireus 3:0, z kolei Dinamo Zagrzeb niespodziewanie pokonało Arsenal Londyn 2:1.

W spotkaniu rozegranym na Georgios Karaiskakis Stadium, bramki padały dopiero w drugiej części gry. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Thomas Mueller. W końcówce podwyższył Mario Goetze, któremu asystował Kingsley Coman. Strzelec pierwszego gola ustalił wynik spotkania tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego. Reprezentant Niemiec skutecznie wykorzystał rzut karny.

W barwach Bayernu do 59. minuty grał Robert Lewandowski. Polak był bliski pokonania bramkarza gospodarzy, jednak dwukrotnie Roberto Jimenez okazał się lepszy i obronił jego uderzenia.

W drugim spotkaniu Dinamo Zagrzeb pokonało przed własną publicznością Arsenal Londyn 2:1. Gospodarze wygrali dzięki bramce Juniora Fernandesa oraz samobójczym trafieniu Aleksa Oxlade-Chamberlaina. Honorowego gola dla "Kanonierów" strzelił Theo Walcott.

Negatywnym bohaterem spotkania Arsenalu z Dinamem Zagreb był z pewnością Olivier Giroud. Francuz już w 40 minucie meczu obejrzał drugi żółty kartonik i w konsekwencji czerwony. Takie zachowanie napastnika rozwścieczyło fanów Arsenalu, którzy na Twitterze dosłownie zmieszali zawodnika z błotem, nazywając go nawet "jednym z najgorszych piłkarzy, jacy zakładali tę koszulkę".