Sensacyjna porażka MU, samobój De Gei [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 13/02/16 15:58, Komentarzy: 16

0
16

Manchester United przegrał 1:2 w wyjazdowym spotkaniu z Sunderlandem w ramach 26. kolejki ligi angielskiej. Dla gospodarzy było to pierwsze zwycięstwo, po czterech meczach z rzędu bez wygranej.

Jako pierwsze na prowadzenie wyszły "Czarne Koty". W trzeciej minucie gry, na listę strzelców wpisał się Wahib Khazri. 24-latek dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a żaden z jego partnerów nie zdołał jej dotknąć, co zmyliło golkipera rywali, Davida de Geę. Dla Tunezyjczyka było to pierwsze trafienie w barwach klubu ze Stadium of Light.

Goście zdołali wyrównać w 39. minucie spotkania. Juan Mata oddał strzał z dystansu, z którego obroną problemy miał Vito Mannone. Z bliskiej odległości piłkę dobił do bramki Anthony Martial.

Decydujący gol padł w 82. minucie meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzał głową oddał niekryty przez nikogo w polu karnym Lamina Kone, a piłka odbiła się od golkipera Manchesteru United i wpadła do siatki. Choć David De Gea najmniej w tej sytuacji zawinił, to bramka została zaliczona jako samobój Hiszpana.

Dzięki wygranej drużyna prowadzona przez Sama Allardyce'a awansowała na osiemnaste miejsce w tabeli. Manchester United jest na piątej pozycji w lidze.