Sensacyjne zwycięstwo Skry w LM

Skra Bełchatów pokonała w Kazaniu Zenit. Wynik jest sensacyjny, Polacy pokonali najlepszą drużynę świata.

Pierwsze dwa sety przebiegły "planowo" - Skra walczyła, ale w obu partiach poległa - do 23 i 21.

Również w trzecim secie inicjatywa należała do gospodarzy, ale w końcówce po ataku Mariusza Wlazłego Polakom udało się minimalnie wygrać 25:23. I to był początek kłopotów Zenita.

Pobudzeni wygraną zawodnicy Skry poszli za ciosem, kolejną partię wygrali w zaciętej końcówce 27:25, przyszedł czas na tie-break.

Tu również emocji nie zabrakło do końca, ostatecznie bełchatowianie pokonali przeciwnika 18:16 i całe spotkanie wygrali 3:2.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się 24 marca w łódzkiej Atlas Arenie. Stawką awans do krakowskiego Final Four.