Sensacyjny lider Ekstraklasy ograł mistrza!

asinfo
Piłkarze Piasta Gliwice pokonali na wyjeździe w meczu 6. kolejki Ekstraklasy Lech Poznań 1:0 (1:0). Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył tuż przed przerwą Kamil Vacek.

W efekcie Piastunki na tym etapie rozgrywek z dorobkiem piętnastu punktów zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Z kolei podopieczni Macieja Skorży wciąż nie mają na swoim koncie zwycięstwa w bieżących rozgrywkach. Po sześciu rozegranych meczach zajmują miejsce tuż nad strefą spadkową.

* * * * * *

Tak padała bramka:

0:1 Vacek
Na prowadzenie gości wyprowadził tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania Kamil Vacek, który z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do siatki Gostomskiego.

Zawodnik meczu: Szmatuła
Najlepszym piłkarzem niedzielnych zawodów został bezapelacyjnie Jakub Szmatuła, który swoimi interwencjami w pierwszej połowie zagwarantował Piastowi Gliwice trzy punkty w starciu z mistrzem Polski.

Ciekawostka meczu: Podopieczni Macieja Skorży wygrali tylko jedno ze swoich ostatnich siedmiu spotkań ligowych. Co więcej, Kolejorz strzelił w tym sezonie zaledwie cztery bramki. Jest to najgorszy wynik spośród wszystkich zespołów Ekstraklasy.