Serbia pokonana! Piękny gol Błaszczykowskiego [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 23/03/16 22:39, Komentarzy: 32

36
32

Reprezentacja Polski po bramce Jakuba Błaszczykowskiego pokonała Serbię 1:0 w swoim pierwszym sparingu przed Mistrzostwami Europy we Francji.

Dosyć niespodziewanie zaczęła się pierwsza połowa. W początkowych minutach to Serbowie prezentowali się lepiej i szybko stworzyli sobie bardzo dobrą okazję do strzelenia gola. W 7 minucie doskonale z rzutu wolnego uderzył Adem Ljajić, Łukasz Fabiański z najwyższym trudem wybił piłkę przed siebie, dobitka Branislava Ivanovicia, który miał przed sobą pustą bramkę, okazała się na szczęście niecielna.

Na pierwszą sytuację Polaków trzeba było czekać aż do 28 minuty. Opłaciło się, ponieważ biało-czerwoni od razu ją wykorzystali. Robert Lewandowski dośrodkował z lewej strony, Nikola Maksimović wybił piłkę przed siebie, ta spadła pod nogi Kuby Błaszczykowskiego, który bez namysłu oddał mierzony strzał. Bramkarz rywali był bezradny.

Do przerwy więcej bramek nie padło, choć próbowali Kamil Grosicki - niecelny strzał z ostrego kąta - czy Jakub Błaszczykowski, którego uderzenie tuż zza pola karnego złapał golkiper Serbów.

Druga połowa mogła zacząć się od mocnego uderzenia biało-czerwonych, lecz w 51 minucie Arkadiusz Milik po technicznym uderzeniu trafił w słupek. Kilka minut później bardzo ładną, trójkową akcję przeprowadzili Lewandowski, Piszczek i Błaszczykowski. Temu ostatniemu zabrakło naprawdę niewiele, żeby przejąć piłkę w polu karnym rywali. W odpowiedzi bardzo niebezpiecznie uderzał Adem Ljajić, ale świetną paradą popisał się Wojciech Szczęsny.

Z biegiem czasu coraz mniej działo się na boisku. Niecelnie strzelali jeszcze Jakub Błaszczykowski oraz Grzegorz Krychowiak, a z murawy schodzili najważniejsi zawodnicy reprezentacji Polski, jak wspominany pomocnik Sevilli, Robert Lewandowski czy Kamil Grosicki.

Do ostatniego gwizdka sędziego nie padły już żadne bramki, choć w samej końcówce skórę biało-czerwonym dwukrotnie uratował Wojciech Szczęsny, który najpierw popisał się doskonałym refleksem i sparował piłkę uderzoną głową z najbliższej odległości na poprzeczkę, a za moment wyszedł zwycięsko z pojedynku sam na sam. Polska pokonała ostatecznie Serbię 1:0 i całkiem udanie rozpoczęła przygotowania do Euro 2016.