Sergio Ramos ratuje Real Madryt! Remis na Camp Nou [VIDEO]

Francesc Juan/Shutterstock
FC Barcelona zremisowała z Realem Madryt 1:1 na Camp Nou. Remis "Królewskim" w samej końcówce zapewnił Sergio Ramos.

W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy bramek. Widzieliśmy za to niezwykle zacięte spotkanie. Obie drużyny starały się atakować, ale żadnej z nich nie udało się wypracować dogodnej okazji do strzelenia gola. Tylko momentami robiło się nieco groźniej pod jedną i drugą bramką, lecz wszystko zazwyczaj kończyło się na obrońcach - zablokowane uderzenia Sergiego Roberto, Luisa Suareza czy Karima Benzemy.

Pod koniec pierwszej odsłony uaktywnił się Cristiano Ronaldo. Portugalczyk pokazał się w kilku sytuacjach, oddał nawet celny strzał, ale nie zdołał wpisać się na listę strzelców. W samej końcówce głową uderzał jeszcze Raphael Varane, lecz ter Stegen stał na posterunku.

Bardzo szybko bramkę zobaczyliśmy za to w drugiej połowie. W 53 minucie wynik spotkania po dośrodkowaniu Neymara z rzutu wolnego z okolicy linii bocznej pola karnego otworzył Luis Suarez. Urugwajczyk wpakował piłkę do siatki po uderzeniu głową.

W 68 minucie powinno być 2:0 dla klubu z Katalonii. Neymar dostał piłkę w polu karnym, z łatwością minął Carvajala, ale mając przed sobą tylko Keylora Navasa, uderzył bardzo mocno i wysoko nad bramką. Za moment z ostrego kąta strzelał Andres Iniesta, lecz piłka odbiła się od gracza Realu i wyszła na rzut rożny. Kilkanaście minut później doskonałą okazję zmarnował natomiast Lionel Messi, który po cudownym podaniu Iniesty minimalnie chybił.

W 87 minucie dosyć niebezpiecznie zrobiło się pod bramką gospodarzy. Do piłki w polu karnym doszedł Sergio Ramos. Jego uderzenie głową było jednak niecelne. Kilka minut później uderzał już jednak celnie. Hiszpański defensor pokonał ter Stegena po strzale głową po dośrodkowaniu Luki Modricia z rzutu wolnego.

FC Barcelona ostatecznie zremisowała Real Madryt na Camp Nou 1:1.

FC Barcelona - Real Madryt 1:1 (0:0)