Serie A: Grał Linetty, Salamon na ławce

Ostatnia aktualizacja: 26/09/16 23:06, Komentarzy: 1

0
1

Cagliari Calcio wygrało przed własną publicznością z Sampdorią Genua 2:1 (1:0) w drugim poniedziałkowym spotkaniu 6. kolejki włoskiej Serie A.

Na Stadio Sant'Elia cały mecz w zespole gości zaliczył Karol Linetty. Bartosz Salamon natomiast obserwował zawody z ławki rezerwowych.

Osiem minut przed przerwą prowadzenie gospodarzom dał Joao Pedro. Brazylijczyk wykorzystał znakomite wejście w pole karne i zagranie od Simone Padoina, z kilku metrów kierując piłkę do siatki.

Wyrównał cztery minuty przed końcem płaskim strzałem Portugalczyk Bruno Fernandes, ale zaledwie dwie minuty później Federico Melchiorri wykorzystał fatalny błąd bramkarza rywali i zapewnił beniaminkowi cenne trzy punkty.

Dzięki drugiej wygranej w sezonie zespół z Sardynii awansował na trzynaste miejsce w tabeli. Drużyna z portowego miasta doznała natomiast czwartej porażki z rzędu i spadła na siedemnastą lokatę w klasyfikacji.