Serie A: Skorupski grał 90 minut, wygrana Empoli

Ostatnia aktualizacja: 12/09/16 22:50, Komentarzy: 2

0
2

Empoli FC wygrało u siebie z FC Crotone 2:1 (1:1) w poniedziałkowym spotkaniu 3. kolejki włoskiej ekstraklasy. Warto zaznaczyć, że cały mecz w zespole Azzurich zaliczył wypożyczony z AS Romy Łukasz Skorupski.

Pierwszego gola w tym spotkaniu zdobył w 31. minucie rywalizacji Giuseppe Bellusci. Gospodarze nie cieszyli się jednak długo z prowadzenia, bowiem jeszcze przed przerwą wyrównał 23-letni włoski obrońca Mario Sampirisi.

Po zmianie stron niebiesko-biali znów ruszyli do ataku i w efekcie strzelili drugiego gola, który w ostatecznym rozrachunku dał im bardzo cenne zwycięstwo. Na listę strzelców wpisał się w 56. minucie Andrea Costa.

Piłkarze Empoli FC po trzech seriach gier plasują się na szesnastym miejscu w ligowej tabeli. Z kolei FC Crotone na tym etapie rozgrywek zajmuje ostatnią lokatę. Liderem na chwilę obecną jest Juventus, który jak do tej pory zgromadził na swoim koncie komplet punktów.