Serie A: Zwycięstwa AC Milan i Juventusu

Paolo Bona/Shutterstock
AC Milan pokonał u siebie US Sassuolo Calcio 2:1 (1:0) w niedzielnym spotkaniu dziewiątej kolejki włoskiej Serie A.

Na San Siro goście już po niespełna pół godzinie gry musieli radzić sobie w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartką za taktyczne przewinienie ukarany został bramkarz Andrea Consigli. Podyktowany w wyniku tej sytuacji rzut karny wykorzystał Kolumbijczyk Carlos Bacca, ale mylił się ten, kto oczekiwał później łatwego i efektownego zwycięstwa ekipy z Lombardii.

Osiem minut po przerwie wyrównał Domenico Berardi i podopieczni Sinisy Mihajlovica dopiero cztery minuty przed końcem rozstrzygnęli losy konfrontacji na swoją korzyść, kiedy do siatki przyjezdnych trafił Brazylijczyk Luiz Adriano. "Rossoneri" dzięki czwartej wygranej w sezonie przesunęli się na dziesiąte miejsce w tabeli, natomiast "Neroverdi" doznali dopiero drugiej porażki i są na szóstej pozycji.

Na dwunastą lokatę po zwycięstwie 2:0 nad Atalantą Bergamo przesunął się broniący tytułu Juventus. Trzecią wygraną w sezonie "Starej Damy" zapewnili Argentyńczyk Paulo Dybala i Chorwat Mario Mandzukic. Zwycięstwo ekipy z Piemontu mogło być nawet bardziej okazałe, ale rzut karny jedenaście minut przed końcem zmarnował Francuz Paul Pogba. Atalamta po trzeciej porażce w sezonie spadła na dziewiątą pozycję w klasyfikacji.