Sevilla FC przegrała derby Andaluzji z Granada CF

Marcos Mesa Sam Wordley/Shutterstock
Granada CF pokonała u siebie Sevilla FC 2:1 (1:0) w pierwszym sobotnim spotkaniu 14. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Estadio Nuevo Los Carmenes prowadzenie gospodarzom zapewnił osiemnaście minut przed przerwą płaskim strzałem Brazylijczyk Andreas Pereira. Podwyższył z bliska jedenaście minut po zmianie stron David Rodriguez Lomban.

Przyjezdni zdobyli kontaktowego gola dopiero w doliczonym czasie gry, kiedy to rzut karny wykorzystał Francuz Wissam Ben Yedder. Chwilę później arbiter zakończył jednak zawody i podopieczni Jorge Sampaoliego doznali w ten sposób trzeciej porażki w bieżących rozgrywkach, po której pozostaną na trzecim miejscu w tabeli.

Lokalni rywale z Andaluzji odnieśli natomiast pierwsze zwycięstwo w sezonie i opuścili ostatnią pozycję w klasyfikacji, wyprzedzając Osasunę Pampeluna.