Sevilla FC przegrała z Atletico Madryt

Christian Bertrand/Shutterstock
Atletico Madryt wygrało przed własną publicznością z Sevillą CF 3:1 (1:0) w niedzielnym spotkaniu 28. kolejki hiszpańskiej La Liga.

Kibice zgromadzeni na Estadio Vicente Calderon na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 37. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Diego Godin, któremu asystował Antoine Griezmann.

Gospodarze podwyższyli swoje prowadzenie w 61. minucie. Bramkarza gości pokonał Griezmann. Francuz popisał się precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego.

W 77. minucie trzeciego gola dla Atletico zdobył Koke. 25-latek wykończył szybką akcję swojego zespołu i wbił piłkę do pustej bramki. Honorowe trafienie dla gości zanotował Joaquin Correa.

Atletico zajmuje aktualnie czwarte miejsce w tabeli La Liga. Podopieczni Diego Simeone mają na swoim koncie 55 punktów, z kolei Sevilla CF zdobyła do tej pory dwa "oczka" więcej i znajduje się na trzeciej pozycji.