Sevilla przegrywa, 45 minut Krychowiaka

Ostatnia aktualizacja: 14/05/16 21:53, Komentarzy: 0

0
0

Zawodnicy Athletic Club pokonali w spotkaniu 38. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Sevillę 3:1 (2:0) i tym samym zagwarantowali sobie awans do kolejnej edycji Ligi Europy. Ekipa z San Mames zmagania rozpocznie od fazy grupowej.

Bramki w tym meczu dla gospodarzy zdobywali odpowiednio Aritz Aduriz, który dwa razy wpisywał się na listę strzelców, oraz Raul Garcia. Z kolei honorowego w ostatecznym rozrachunku gola dla przyjezdnych zaliczył Juan Munoz.

Reprezentant Polski, Grzegorz Krychowiak rywalizację na San Mames rozpoczął na ławce rezerwowych. 26-latek na placu gry zameldował się dopiero po zmianie stron. Zastąpił Stevena N'Zonziego.

Warto zaznaczyć, iż obie ekipy kończyły to starcie w osłabieniu. W 58. minucie czerwoną kartkę obejrzał francuski obrońca Sevilli, Timothee Kolodziejczak. Tuż przed końcem z boiska wyleciał również Mikel Rico. Ponadto w 34. minucie czerwień, poza boiskiem, zobaczył Coke (Sevilla FC).